Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Agenda naszej premierowej konferencji, jest na stronie targów BIOEXPO WARSAW

Wspólnie z Ptak Warsaw Expo pracujemy nad przygotowaniami do Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych – BIOEXPO WARSAW, które odbędą się w dniach od 5 do 7 października 2023 r. w Nadarzynie.
Rolą Klastra CPG w tym wydarzeniu będzie zorganizowanie konferencji dotyczącej zmian legislacyjnych PPWR. Drugiego dnia targów, 6 października 2023 r. (piątek) przedstawiciele firm członkowskich zmierzą się z tematem zmian legislacyjnych i opowiedzą o: ,,PPWR, czyli nowym prawie UE dotyczącym opakowań” z perspektywy swoich doświadczeń, obaw i wprowadzanych zmian produkcyjno-technologicznych.

Konferencja skoncentrowana będzie na wyjaśnieniu i interpretacji zmian w przepisach, które lada moment będą dotyczyć nas wszystkich. Planowane prelekcje to przede wszystkim praktyczne spojrzenie na nadchodzące zmiany w prawie europejskim przez pryzmat polskiej branży. Konferencja będzie szansą dla słuchaczy na poznanie realnych problemów, case studies i przygotowań do zmian w dużych i mniejszych przedsiębiorstwach skupionych na branży opakowaniowej.

W premierowej konferencji udział wezmą:

Thomas Spranzel Product Manager – RFID i Fieldbus, w firmie Turck Sp. z o.o., który powie o nowoczesnych metodach kontroli odpadów i sposobach identyfikacji produktu oraz omówi, czym jest i jak działa technologia RFID.

,,Kwadratura koła – odchudzać i być w zgodzie z PPWR, czy nie odchudzać i być w zgodzie z PPWR?”, z tym tematem zmierzy się Małgorzata Chomiuk, Marketing Manager w  firmie Polpak Sp. z o.o. Przedstawi ogólne założenia i cele minimalizacji opakowań oraz wady i zalety, jakie to ze sobą niesie.

Paweł Łasak, Dyrektor Handlowy w firmie Promark Produkcja Sp. z o.o. opowie o rynku etykiet samoprzylepnych i jego wpływowi na generowane odpady. Omówi także konwencjonalne techniki przemysłowego etykietowania samoprzylepnego oraz przedstawi ogólną charakterystykę etykiet bez-podkładowych i ekologiczne trendy w etykietach podkładowych.

Michał Adamski, Product Manager w firmie Verpalin Sp. z o.o., przybliży słuchaczom temat: ,,Monomateriały w służbie recyklingu” obejmujący m.in. rodzaje recyklingu i praktyczne aspekty stosowania surowców PCR oraz certyfikację na przykładzie jednego z najważniejszych i najtrudniejszych do uzyskania oznaczenia ekologicznego – BlueAngel.

,,Odpady z tworzyw sztucznych i ich recykling w odniesieniu do gospodarki o obiegu zamkniętym”, to temat prezentacji dr inż. Bartosza Walendzika, wykładowcy z Katedry Technologii Wody Ścieków i Odpadów na Politechnice Koszalińskiej.

Wszyscy prelegenci opowiedzą o zagadnieniach, z którymi spotykają się w codziennej pracy, a także o tym, jak sami przygotowują się do nadchodzących zmian i rewolucjonizują własne wyroby i procesy produkcyjne.
Niewątpliwym atutem premierowej konferencji Klastra CPG jest fakt, że udział w niej wezmą praktycy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami oraz opowiedzą o realnych przykładach trudności z implementacją nowych przepisów.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą konferencji, która znajduję się na https://bioexpo.pl/konferencje-2023/#konferencja-ppwr