Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Klaster CPG – Creative Packaging Group na targach Warsaw Pack

Zapraszamy na wspólne stoisko Creative Packaging Group nr F1.32, podczas targów Warsaw Pack 2024, które odbędą się w dniach 23-25 kwietnia na terenach Ptak Warsaw Expo,
w Nadarzynie.
Zapraszamy także na konferencję „Ewolucja opakowań: digitalizacja, sztuczna inteligencja i rozporządzenia UE jako siła napędowa przemysłu”! Odbędzie się ona drugiego dnia targów, w godzinach od 11:00 do 14:00.  Jej organizatorem jest klaster Creative Packaging Group, a na scenie wystąpią eksperci – praktycy, którzy podzielą się doświadczeniem ze swojej codziennej pracy.
Ważnym zadaniem klastra jest integracja firm, instytucji badawczych oraz innych podmiotów związanych z branżą opakowaniową, a targi to idealny czas i miejsce do realizacji tych celów.

W hali F stoisko Klastra CPG będzie szansą dla odwiedzających na poznanie firm członkowskich, które do tej pory nie wystawiały się na targach Warsaw Pack: Automatec Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Pharma-Tech A/S, Promark Produkcja Sp. z o.o. oraz Tarnoplast Sp. z o.o.

Wśród wystawców na indywidualnych stoiskach znajdą się również pozostałe firmy członkowskie takie jak: Empra, Igus Sp. z o.o.,  Kram FC Sp. z o.o., Labeltec Sp. z o.o., Ls Tech Sp. z o.o., Fabryka Systemów Pakujących Pablo PL Sp. z o o., PGS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Polpack Zeus Sp. z o.o., Polpak Sp. z o.o., Turck Sp. z o.o. oraz Silny&Salamon Sp. z o.o.

Targi Warsaw Pack od lat cieszą się renomą jako jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży opakowaniowej w naszym kraju. Wśród wystawców znajdują się m.in.: producenci maszyn pakujących i etykietujących, dostawcy materiałów opakowaniowych i folii, firmy specjalizujące się w testowaniu jakości opakowań, projektanci i producenci innowacyjnych rozwiązań, usługodawcy w zakresie automatyzacji procesów pakowania, firmy oferujące systemy oznakowania i kodowania, specjaliści w dziedzinie logistyki i magazynowania, dystrybutorzy sprzętu do kontroli opakowań. Były to argumenty dla firm członkowskich i zarządu klastra za tym, żebyśmy wzięli możliwie najbardziej aktywny udział w tej imprezie. Stąd też decyzja o organizacji konferencji, podczas której eksperci zwrócą się do ekspertów, ale też do młodych adeptów trudnej sztuki pakowania!

Tematem przewodnim drugiego dnia targów stanie się: „Ewolucja opakowań: digitalizacja, sztuczna inteligencja i rozporządzenia UE jako siła napędowa przemysłu”. Eksperci skupią się na wpływie digitalizacji i sztucznej inteligencji na rozwój opakowań, ale także na analizie aktualnych regulacji Unii Europejskiej i ich wpływie na strategie rozwoju przedsiębiorstw z branży opakowaniowej.

Na konferencyjnej scenie wystąpią zarówno przedstawiciele firm członkowskich, jak i goście ze współpracujących z Klastrem instytucji. Niezawodny reprezentant Kancelarii Adwokackiej Maruszkin, dr Radosław Maruszkin zapozna uczestników z prawem opakowaniowym w UE. Temat „Digitalizacja narzędziem wzrostu efektywności oraz niezawodności produkcji” omówi Krzysztof Kondziela z firmy Turck Sp. z o.o. Wśród gości będzie Marcin Zieliński, z firmy Promark SA, który podejmie temat „Znakowanie kodami 2D, niezwykłe możliwości optymalizacji produkcji, logistyki i marketingu„. Całe spotkanie zostanie zakończone panelem dyskusyjnym, który zapewni podsumowanie podjętych wcześniej zagadnień i rozwieje wątpliwości, które nasuną się w ciągu całego dnia. Agenda wydarzenia jest już dostępna na https://warsawpack.pl/konferencje-2024/

Konferencje organizowane przez Klaster CPG stanowią nie tylko platformę do dyskusji i wymiany poglądów, ale także impuls do dalszego rozwoju innowacji oraz adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i regulacyjnych. Założeniem Creative Packaging Group jest budowanie przyszłości Polskiej branży opakowaniowej, dzielenie się ekspercką wiedzą i aranżowanie przestrzeni do jej wymiany jest jednym z kluczowych zadań, które z przyjemnością realizujemy.

Zapraszamy do wizyty na 9 edycji targów Warsaw Pack, do udziału w konferencji oraz do inspirujących rozmów na wspólnym stoisku Klastra CPG nr F1.32.