Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Klaster CPG jako aktywna platforma networkingowa.

Jednym z celów Klastra jest stworzenie i utrzymywanie profesjonalnych relacji, umożliwiających rozwój zarówno firm członkowskich, jak i całej polskiej branży opakowaniowej. Współpraca i nawiązywanie kontaktów prowadzi do powstawania nowych pomysłów, inspiracji i innowacyjnych perspektyw.

Grupa, jaką tworzymy opiera się na aktywnym działaniu oraz dzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zgodnie z naszą misją i wizją wspólnie czerpiemy ze sztuki budowania relacji, dzięki czemu jesteśmy organizacją ponad podziałami konkurencyjności, stanowiącą dla siebie wzajemne wsparcie w budowaniu silnej marki polskiego packagingu.

Branża, w której działamy skierowana jest  niemalże do wszystkich, zwłaszcza w obecnych czasach e-commerce, w których każdy pakuje swoje produkty, aby dostarczyć je do klienta. Opakowanie jest czymś niesamowicie istotnym, zapewnia ono bezpieczeństwo, wygodę, a często nadaje produktowi ,,osobowość’’, która decyduje o tym, jakiego wyboru dokona klient, podczas zakupów. Udowadnia to, że nasze działania są ważne i potrzebne oraz umożliwiają szeroki rozwój polskiej gospodarki.

Członkami klastra są dostawcy opakowań, jak również maszyn i całych linii produkcyjnych oraz poddostawcy komponentów do maszyn i rozwiązań opakowaniowych.

Wśród nas znajdują się już firmy z obszarów digitalizacji, które dostarczają m.in.: kompletne systemy napędowe, motoreduktory, silniki elektryczne oraz elektronikę sterującą. Mamy także specjalistów w dziedzinie czujników, systemów fieldbus, connectivity, interfejsów HMI oraz systemów RFID.

Firmy członkowskie, to również producenci maszyn pakujących, którzy swoje usługi kierują zarówno do branży spożywczej, jak i kosmetycznej, farmaceutycznej, papierniczej oraz tej, zajmującej się chemią gospodarczą i przemysłową.

Wiemy jednak, że opakowanie, to także materiały takie, jak etykieta, która umożliwia konsumentowi  identyfikację zapakowanego produktu, dlatego wśród nas jest także przedsiębiorstwo zajmujące się drukiem etykiet shrink sleeve, etykiet peel off i etykiet samoprzylepnych w dwóch technologiach, fleksograficznej i cyfrowej.

Nie zapominamy o producentach opakowań oraz komponentów do ich wytworzenia. Przynależą do nas firmy, które dostarczają zarówno zamknięcia do produktów kosmetycznych oraz detergentowych np.: dozowniki, atomizery, kroplomierze, spryskiwacze, spieniacze, nakrętki, mini triggery, jak i opakowania kosmetyczne typu airlessy oraz słoje.
W ofercie naszych członków znajdziemy też zamknięcia typu El-Zip do opakowań giętkich, folie i opakowania z polietylenu oraz opakowania kartonowe i papierowe.

Dzięki comiesięcznym spotkaniom stale się integrujemy, co owocuje współdziałaniem przedsiębiorców we wprowadzaniu innowacyjnych produktów na rynek i unowocześnianiu swoich ofert usługowych.
Platforma jaką jest Klaster CPG stała się idealnym miejscem do kooperacji, rozwoju, szerzenia wiedzy, zdobywania kolejnych celów i poszerzania horyzontów.

Jeśli idea naszego Klastra wydaje się Państwu bliska, zapraszamy do dołączenia w nasze szeregi.