Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Klaster CPG patronem wydarzeń portalu Biotechnologia.pl

Współpraca Klastra CPG z portalem Biotechnologia.pl przy webinarze pt. „Gospodarka Obiegu Zamkniętego – prawo, zasada 3R, rola konsumenta, wdrażanie GOZ w firmie”, prowadzonym przez Magdę Biernat-Kopczyńską i Marię Jędrzejewską z Kancelarii adwokackiej „Maruszkin”  21 maja 2024 r., oraz konferencji Beauty Innovations – 13-14 czerwca 2024 r.

 

21 maja 2024 r. przedstawicielki jednej z naszych firm członkowskich – Kancelarii „Maruszkin” poprowadzą organizowany przez portal Biotechnologia.pl webinar pt. „Gospodarka Obiegu Zamkniętego – prawo, zasada 3R, rola konsumenta, wdrażanie GOZ w firmie”. Podczas tego wystąpienia Magda Biernat-Kopczyńska oraz Maria Jędrzejewska z Kancelarii adwokackiej zaprezentują praktyczne wskazówki oraz omówią aktualne regulacje prawne, poruszając istotne kwestie związane z gospodarką w obiegu zamkniętym (GOZ), która stanowi kluczowy aspekt ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz jeden z filarów współczesnego przedsiębiorstwa.

Agenda webinaru obejmuje:
wyjaśnienie modelu gospodarki obiegu zamkniętego oraz jego znaczenie dla bezpieczeństwa środowiska i zmian klimatycznych, rolę przedsiębiorstw i konsumentów w promowaniu GOZ oraz praktyczne przykłady działań, aspekty prawne związane z GOZ na poziomie Unii Europejskiej i w Polsce.

Zapisy oraz więcej informacji dostępne są na stronie organizatora: https://biotechnologia.pl/kalendarium/farmacja/webinar-gospodarka-obiegu-zamknietego-prawo-zasada-3r-rola-konsumenta-wdrazanie-goz-w-firmie,3380 .

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla branży kosmetycznej oraz opakowaniowej będzie konferencja Beauty Innovations, która odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2024 r. Jest to niezwykła okazja do poznania najnowszych trendów i innowacji w branży kosmetycznej, podczas której zostaną poruszone tematy zarówno o  nowym podejściu do pielęgnacji skóry, w tym wykorzystaniu egzosomów, komórek macierzystych, biofermentów, endofitów w kosmetyce, metodach korekcji blizn oraz innowacjach w ochronie przeciwsłonecznej. Dodatkowo zaprezentowane zostaną trendy w koloryzacji włosów, analiza możliwości eksportu kosmetyków do USA, a także regulacje prawne dotyczące opakowań kosmetycznych w UE, znaczenie badań fotostabilności dla trwałości  opakowań i produktów kosmetycznych oraz marketing branżowy w social mediach.

Wydarzenie odbędzie się w formie on-line, a każdy z uczestników otrzyma dostęp nie tylko do 2 dni pełnych merytorycznych wykładów, ale także do prezentacji prelegentów w formacie pdf. Istnieje również opcja „dla firm” z możliwością odtworzenia prezentacji przez następne 30 dni.
Program konferencji został starannie opracowany we współpracy z najlepszymi ekspertami, którymi są przedstawiciele m.in.: Colabio, Marion Kosmetyki, Orcideo, Kancelaria adwokacka dr Radosław Maruszkin, ED Consulting, GBA Polska, Provital Polska, Centrum Badań i Usług Biomedycznych, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, MG Evolution, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, ACC Chemicals, Racjapielęgncja.
Cała agenda oraz możliwość rejestracji dostępne są na: https://konferencja.biotechnologia.pl/index.html

Zapraszamy do rejestracji i udziału w obu wydarzeniach oraz śledzenia stałych aktualizacji działań Klastra CPG na naszej stronie internetowej i profilu LinkedIn.