Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Ostatnie Walne Zgromadzenie Creative Packaging Group w 2023 r.

Podczas listopadowego spotkania klastra poruszyliśmy wiele tematów dotyczących dalszych działań i możliwości rozwoju, jakie pojawiają się zarówno przed klastrem, jak i jego firmami członkowskimi.

Zgodnie z zapowiedzią na spotkanie przybyła pani Joanna Chełchowska, przedstawicielka Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która omówiła szereg programów z dofinansowaniami dla firm, które zostały przeprowadzone w 2023 roku oraz te zaplanowane na rok 2024.
Opowiedziała m.in. o Funduszach Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki, Polski Wschodniej oraz Rozwoju Społecznego. Przedstawiła kryteria pojawiające się w określonych programach m.in. Ścieżce SMART, promocji marki innowacyjnych MŚP oraz platformach startowych dla realizacji nowych pomysłów. Podczas wypowiedzi pani Joanny nie zabrakło informacji o rozwoju oferty dla klastrów. Polski Rząd oraz Unia Europejska chętnie wspierają idee klastrów, zdając sobie sprawę z tego, że zdrowa konkurencja na rynku to moc całej gospodarki. Co jakiś czas pojawiają się projekty, w których to właśnie klastry mogą otrzymać wsparcie. Pani Joanna przybliżyła nam warunki zamkniętych już projektów, z nadzieją, ale baz gwarancji, że warunki tych przyszłorocznych będą opierały się na podobnych zasadach.
Do wzięcia udziału w tego typu projekcie brakuje nam jeszcze kilku firm członkowskich. Patrząc jednak na dynamizm, w jakim się rozrastamy, mamy nadzieje, że wkrótce się to zmieni.
Jednym z punktów listopadowego  spotkania było właśnie przywitanie nowych firm członkowskich, które dołączyły do nas w październiku, oraz przeprowadzenie głosowania nad przyjęciem kolejnych – naszymi nowymi członkami są firmy Elautec S.C oraz LabelTec Sp. z o.o.

Ograniczenia, które blokują nas we wzięciu udziału w konkursach PARPU nie istnieją jeśli chodzi o realizację projektów przeprowadzanych z niezależnymi partnerami.
Naprawdę dużym przedsięwzięciem będzie wspólne stoisko firm CPG na targach In-Pack w Kielcach.

W związku z realizacją tego projektu odwiedzili nas przedstawiciele Targów Kielce. Szczegółowe zaplanowanie wspólnego stoiska jest jednym z naszych priorytetów, dlatego omawiamy z firmami członkowskimi każdy szczegół, doprecyzowujemy wygląd i wyposażenie stoisk.
Zaangażowanie naszych firm w ten projekt jest naprawdę imponujące! Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że budujemy historię naszego klastra – szykując pierwsze wspólne stoisko.
Dalsze ustalenia odbywać się będą jeszcze przed Bożym Narodzeniem w grupach roboczych, o czym będzie informować koordynator klastra – Alicja Struniawska.

Na kolejne Walne zapraszamy już w nowym roku!
Odbędzie się ono 10 stycznia 2024 r., a do tego czasu nie ustajemy w działaniach, dążymy do osiągnięcia kolejnych celów i przygotowujemy się do planowanych wydarzeń, o których będziemy na bieżąco informować na naszej stronie i portalu LinkedIn.