Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Podsumowanie roku i wspólne cele na nadchodzący czas.

W środę, 24 stycznia mieliśmy przyjemność spotkać się w gościnnych progach firmy Mitsubishi Electric w Warszawie.
Ponad 21 przedstawicieli firm członkowskich wysłuchało prezentacji koordynatora klastra – Alicji Struniawskiej podsumowującej działania przeprowadzone w roku 2023.
Omówione zostały szczegółowe cele, które postawiliśmy sobie, jako CPG wiosną zeszłego roku. Rozliczyliśmy się uczciwie z tego, czego nie osiągnęliśmy oraz z dumą powiedziane zostało to, co się udało zrobić.
Większość naszych zadań wyznacza lista Ministerstwa Rozwoju i Technologii, która kieruje nas w stronę certyfikacji na Krajowy Klaster Kluczowy, jednak oprócz tego staramy się realizować cele naszych firm członkowskich oraz wiernie kroczyć za naszą misją i wizją.

Jednym ze stojących przed klastrem CPG wyzwań jest pozycjonowanie się, jako ekspercki głos branży opakowaniowej, dlatego głównymi wydarzeniami z zeszłego roku, z których jesteśmy dumni to: konferencja dotycząca zmian legislacyjnych PPWR podczas targów BioExpo w Nadarzynie, organizacja panelu dyskusyjnego w ramach konferencji podczas FOOD TECH, czy stoisko promujące klaster i jego członków na targach Taropak w Poznaniu.
Uruchomienie i rozwijanie strony internetowej oraz profilu na LinkedInie to działania, bez których w dzisiejszych czasach ciężko byłoby dotrzeć do kilkuset odbiorców treści w krótkim czasie, co wg statystyk portalu LinkedIn udaje nam się osiągać każdym postem.

Ostatni rok to również nawiązanie współpracy z mediami, które chętnie publikują treści na temat Klastra, jego działań i osiągnięć, pozwala nam to dotrzeć do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych lub potencjalnie zainteresowanych tematyką opakowaniową.

Jesteśmy dumni z nawiązanej współpracy z Targami Kielce i realizacją długofalowego projektu, jakim jest zorganizowanie targów opakowaniowych In-Pack. Finałem będą trzy targowe dni od 13 do 15 lutego, jednak przygotowanie wspólnego stoiska i zgranie szczegółowych potrzeb 14 wystawców wspólnego stoiska pod szyldem CPG, było wielomiesięcznym i złożonym procesem. Luty w Kielcach będzie z pewnością czasem pełnym ciekawych rozmów oraz nawiązywania i umacniania kontaktów, ale przede wszystkim będzie to sprawdzian umiejętności organizacyjnych naszych firm członkowskich i koordynatora klastra CPG.

Podsumowanie roku to czas zamknięcia i jednocześnie otwarcia pewnych etapów.
W nowy rok wchodzimy z nową funkcjonalnością strony, jaką jest „panel firmy członkowskiej”, na którym zalogowani użytkownicy będą mieli dostęp do informacji i dokumentów klastra, do prezentacji i wewnętrznych aktualności.
Inicjatywą członków rozpoczniemy promowanie naszego klastra na targach zagranicznych, siejąc pomału informację o naszej działalności w krajach sąsiedzkich.

Mapę naszego rozwoju ciągle wyznaczać będzie konieczność promowania firm, osiągnięcie statusu klastra kluczowego oraz wspieranie naszych członków w realizacji ich indywidualnych celów.

Nowy rok to również powiększenie grona członków CPG o firmę Automatec, która od początku lat 2000 specjalizuje się w nowoczesnych aplikacjach do automatyzacji przedsiębiorstw. Obecność tej firmy w naszym gronie to wzmocnienie filaru digitalizacji, który stanowi znaczącą grupę firm w naszych szeregach. Nowoczesne technologie są nie tylko mega trendem, ale przede wszystkim codziennością firm chcących rozwijać swoją działalność. Tym bardziej cieszymy się z obecności eksperta, który będzie dzielił się z nami wiedzą i doświadczeniem w tej materii.

Wspólnie z Kancelarią Maruszkin organizować będziemy webinar na temat GOZ – od informacji ogólnych, aż po szczegóły, które dotykać będą firmy opakowaniowe!

 

Kolejne walne spotkanie odbędzie się na początku marca w siedzibie firmy Ingus, ale zanim to nastąpi, czeka nas duże święto branży opakowaniowej – tarki In-Pack w Kielcach, w dniach 13 – 15 lutego, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.