Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Podsumowanie udziału Creative Packaging Group, w targach In-Pack Expo

Premierowe targi In-Pack Expo 2024 za nami. Dziękujemy Targom Kielce, za zaufaniei możliwość współpracy przy organizacji tak ważnego wydarzenia. Cieszymy się, że organizatorzy biorą pod uwagę głos branży i zgodnie z nim tworzą nowe projekty.

Jesteśmy oficjalnym patronem branżowym tej imprezy, w związku z czym mieliśmy okazję wziąć udział w otwarciu, podczas którego nasza Koordynator Alicja Struniawska przywitała wszystkich gości i zaprosiła na wspólne stoisko Creative Packaging Group.

Targom In-Pack Expo towarzyszyły targi InraMag oraz kongres LogInPack, na którym nasz specjalista od PR Małgorzata Chomiuk przedstawiła prezentację na temat działań klastra pt.: ,,Jak być bardziej Creative”.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliła się także Magda Biernat – Kopczyńska z Kancelarii Adwokackiej Maruszkin omawiając prezentację pt.: ,,Opakowania, przegląd aktualnej sytuacji prawnej”.

Na stoisku Klastra CPG, o powierzchni ponad 600 m2, wystąpiło 15 firm członkowskich, które zaprezentowały szeroki wachlarz produktów i usług branży opakowaniowej. Odwiedzający byli szczerze zainteresowani ofertą firm i dopytywali o wiele ważnych aspektów technicznych oraz możliwość implementacji prezentowanych rozwiązań w swoich fabrykach. Niektórzy z nich przynieśli innowacyjne produkty, w odpowiedzi na które powstały ciekawe pomysły na rozbudowę asortymentu klastrowiczów.

Podczas wydarzenia stoisko Klastra CPG odwiedzili przedstawiciele firm z branży, zainteresowani przystąpieniem do naszej grupy. Przeprowadziliśmy wiele cennych i budujących rozmów z delegatami innych gałęzi gospodarki, którzy zdają sobie sprawę, że zmiany w polskiej branży opakowaniowej wpłyną także na ich sektory. Mieliśmy okazję spotkać się z zarządem Polskiej Izby Opakowań i firmy Relopack oraz reprezentantami targów w Krakowie i Poznaniu. Wszyscy wiemy, że współpraca i niesienie sobie wzajemnego wsparcia pozwoli na budowanie silnej pozycji polskiej branży opakowaniowej.

Dzięki wspólnemu udziałowi i szansy bliższego poznania, nawiązały się wewnętrzne kooperacje pomiędzy firmami, a wydarzenie to stało się miejscem nie tylko wymiany doświadczeń, ale także inspiracji oraz możliwości rozwoju biznesowego. Członkowie Klastra CPG wielokrotnie podkreślali zadowolenie z decyzji o udziale i organizacji wydarzenia. Wielu z nich zaznaczało, że nie wyobraża już sobie wystawiania się w inny sposób niż na wspólnym stoisku Klastra CPG, ponieważ przyniosło to realne korzyści w postaci niższych kosztów udziału oraz zdecydowanie ograniczyło czas poświęcany na organizację tego typu przedsięwzięć.

Nasze stoisko cieszyło się niezwykłą uwagą odwiedzających, co było dla nas źródłem ogromnej satysfakcji. Wyróżniało się ono wyjątkowym wyglądem, rzadko spotykanym na polskim rynku. Było duże, widoczne, a każda firma z naszego klastra została uwydatniona, co pozwoliło nam efektywnie zaprezentować różnorodność oraz bogactwo oferty.

Szczególnym elementem był znajdujący się nad stoiskiem duży frez z logotypami naszych członków. Ten imponujący element wizualny przyciągał uwagę odwiedzających, nadając naszej prezentacji jeszcze większego prestiżu i profesjonalizmu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia, aby móc kontynuować naszą misję promowania innowacji i rozwoju w branży opakowań. Zapraszamy do aktywnego śledzenia naszej strony i profilu LinkedIn, na których na bieżąco informujemy o działaniach Klastra CPG, a wszystkich, którzy chcą stać się częścią naszego dynamicznego klastra oraz uczestniczyć w inicjatywach, wydarzeniach i projektach, zapraszamy do kontaktu.