Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

IN-PACK EXPO od 13 do 15.02.2024 – ruszyły przygotowania !

Przygotowania Klastra CPG i Targów Kielce do nowego wydarzenia – IN-PACK EXPO już w lutym
(w dniach  od 13 do 15.02.2024), w Kielcach!
Klaster CPG to młoda instytucja, oparta jednak na doświadczeniu firm członkowskich. Ich świadomość rynku, potrzeb, jako firm oraz trudności, jako branży – to wszystko napędza nas do odpowiedzialnego działania!
Przy jednym stole spotkaliśmy się z inicjatorami nowej imprezy branżowej IN-PACK EXPO, organizowanej przez Targi Kielce, skierowanej do branży opakowaniowej. Tu też nowość łączy się z doświadczeniem, dlatego tak chętnie podjęliśmy się wspólnego działania!

Jako Klaster analizowaliśmy wypowiedzi naszych firm członkowskich na temat bieżących obszarów wymagających wsparcia w ich codziennej działalności, a w nich powtarzały się: wsparcie w promocji, udział w targach w Polsce i za granicą, a w związku z wystawianiem się – wsparcie finansowe oraz techniczno–organizacyjne.

Współpraca przy nowym projekcie Targów Kielce, będzie idealną okazją do zaprezentowania Klastra jako takiego oraz jego poszczególnych członków!
Nie będzie lepszej możliwości do premierowego wystąpienia targowego, jak takie, które organizuje doświadczona, ale i przyjazna nam firma. W każdych biznesowych kontaktach najważniejszy jest człowiek, z którym chcemy i lubimy rozmawiać, od którego możemy się czegoś nauczyć, a na pewno czuć jego serdeczne wsparcie i otwartość na potrzeby innych.
Z tej właśnie strony pozwolili się poznać przedstawiciele Targów Kielce.

Jak wykorzystamy tę sprzyjającą sytuację?
Od września będziemy analizować konkretne potrzeby naszych członków. Zaczynając od chęci wystawienia się jako pojedyncza firma lub na wspólnym stoisku klastra, zaplanujemy zabudowę, logistykę oraz pobyt w Kielcach.

W trakcie towarzyszącej targom konferencji zabiorą głos przedstawiciele naszych firm członkowskich. Wypowiadać się oni będą na tematy związane z ich działalnością, skupiając się na najtrudniejszych przypadkach, których rozwiązanie może stać się inspiracją i drogowskazem dla innych. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to odpowiedzialny wpływ na rozwój całej branży. Chęć wsparcia mniej doświadczonych firm lub tych, które pewnych problemów jeszcze nie podjęły jest niezwykle cenna.

Takie podejście do dzielenia się wiedzą jest wpisane w DNA klastra, który stanowi platformę do wymiany doświadczeń oraz do ponadkonkurencyjnego porozumienia firm, celem którego jest rozwój polskiego packagingu!