Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Relacja z majowego Walnego Zgromadzenia Klastra CPG

22 maja 2024 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyło się Walne Zgromadzenie Klastra CPG. Dziękujemy Targom Kielce za udostępnienie wyjątkowej sali konferencyjnej „SIGMA”, która znajduje się na wieży Centrum kongresowego.
Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od porannej kawy i networkingu, podczas którego uczestnicy mieli okazję porozmawiać i wymienić się swoimi bieżącymi doświadczeniami zawodowymi.

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania przywitaliśmy niedawno przyjętą firmę PGS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, którą reprezentowała Joanna Kubacka-Duda przedstawiając po krótce profil i działalność firmy. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć także Violettę Wojciechowską-Danilczuk – przedstawicielkę Uniwersytetu Warszawskiego, z którym podpisaliśmy w ostatnim czasie umowę współpracy. Bardzo się cieszymy, że grono klastra tak aktywnie się powiększa zarówno o przedsiębiorców, jak i instytucje naukowe.

Następnie poprzez oficjalne głosowanie do grona „zorientowanych na pakowanie” została przyjęta nowa firma członkowska PLAN s.c. Kochaniec & Limanówka, która od 2000 roku projektuje i produkuje urządzenia dla przetwórstwa mięsnego, drobiarskiego, rybnego, warzywniczego i piekarniczego oraz elementy dla branży meblarskiej i budowlanej.

Podczas spotkania podsumowany został udział klastra CPG w targach Warsaw Pack, podczas których oprócz wspólnego stoiska firm członkowskich klaster był organizatorem konferencji. Całe wydarzenie uznane zostało za kolejny sukces, dlatego dziękujemy firmom: Automatec Sp. z o.o., Kancelarii Maruszkin, Nord Napędy Sp. z o.o., Promark Produkcja, Promark S.A., Pharma-Tech A/S, Tarnoplast Sp. z o.o., Turck Sp. z o.o, WAY TO AI Sp. z o.o. za zaangażowanie i udział. Informacje o udziale Klastra pojawiły się w różnych mediach m.in. „Ważenie, Dozowanie, Pakowanie”, „Przemysł Spożywczy”, „Zrobotyzowany.pl”, „Staleo”, „Mięsne Technologie”, „Plast Echo”, a publikacje są dostępne na stronie internetowej Klastra.

Tradycyjnie omówiliśmy także dalszy plan działań klastra oraz współpracę z partnerami przy organizacji kolejnych wydarzeń branżowych m.in. konferencji podczas targów BIOEXPO Warsaw, Food Tech Expo i udziale w Packaging Poland, Labeling-Tech Poland oraz kolejnej, 10 edycji Warsaw Pack.

Do naszego spotkania dołączyli w umówionym czasie przedstawiciele Targów Kielce, czyli organizacji będącej Członkiem Wspierającym Klaster CPG oraz polskie przedstawicielstwo targów FACHPACK w Norymberdze. Przedstawiciele obu tych ośrodków targowych zaprezentowali nam imprezy ze swojego portfolio, którymi możemy być zainteresowani. Najważniejsze informacje zostaną wysłane drogą mailową do wszystkich członków klastra, żebyśmy mogli podjąć decyzję o udziale lub ich odwiedzeniu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu LinkedIn, gdzie znajdują się wszystkie aktualności dotyczące naszych działań.

Zgromadzenie Klastra zostało zakończone kwartalnym podsumowaniem zmian w prawie opakowaniowym, które przeprowadziła Magdalena Biernat-Kopczyńska przedstawicielka Kancelarii Maruszkin. Był to bardzo istotny punkt w agendzie, ponieważ w ostatnim czasie zaszło bardzo wiele zmian dotyczących nie tylko polskiej, ale branży opakowaniowej w całej Unii Europejskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 25 czerwca 2024 r. Natomiast firmy nieprzynależące do Klastra CPG zachęcamy do członkostwa i czerpania z zasobów wiedzy, doświadczeń oraz możliwości jakie daje organizacja działająca ponad podziałami konkurencyjności.