Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Targi Warsaw Pack 2024 – wspólne stoisko i konferencja Klastra!

Targi Warsaw Pack to ważny czas dla całej branży opakowań. W tym roku w ramach współpracy z Ptak Warsaw Expo mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym inspirującym wydarzeniu, a wspaniali goście na naszym stoisku sprawili, że było to niezapomniane doświadczenie. Dziękujemy za inspirujące rozmowy, które na pewno zaowocują współpracą i ciekawymi projektami.

Na stoisku Klastra CPG wystawiło się pięć firm członkowskich: Automatec Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Pharma-Tech A/S, Promark Produkcja Sp. z o.o. oraz Tarnoplast Sp. z o.o.

Drugiego dnia targów, 24 kwietnia, mieliśmy przyjemność zorganizować konferencję pt.: „Ewolucja opakowań: digitalizacja, sztuczna inteligencja i rozporządzenia UE jako siła napędowa przemysłu”. To było nie tylko spotkanie biznesowe, ale także okazja do wymiany wiedzy, spostrzeżeń i podzielenia się problemami z życia ekspertów oraz praktyków  branży opakowaniowej.

Nasza konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej tematyka skupiona była na najnowszych trendach.
O sztucznej inteligencji opowiedzieli Radosław Dylewski i Jakub Szymański z firmy Way To AI Sp. z o.o. , przybliżając wszystkim cel korzystania z AI w branży i delegowania jej w wielu codziennych obowiązkach.
Innowacyjne rozwiązania dla optymalizacji produkcji, logistyki i marketingu dzięki „żywym” kodom 2D przedstawił Marcin Zieliński z firmy Promark SA.
Digitalizację za pomocą czujników RFID i ich zastosowaniem w przedsiębiorstwach zapoznał nas Krzysztof Kondziela z firmy Turck Sp. z o.o.
Natomiast dr Radosław Maruszkin z Kancelarii Maruszkin zaprezentował najważniejsze obowiązujące akty prawa unijnego dla branży opakowaniowej.
Całe wydarzenie zostało podsumowane panelem dyskusyjnym co pozwoliło nam zgłębić wiele istotnych tematów, od zrównoważonych materiałów po nowe technologie produkcji.

W celu otrzymania prezentacji z naszej konferencji lub kontynuacji dyskusji z naszymi prelegentami, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy przekonani, że nasza wspólna praca może przyczynić się do rozwoju i umocnienia polskiej branży opakowaniowej.

Ponownie dziękujemy za udział w Warsaw Pack oraz za zaangażowanie w naszą konferencję. Nie możemy się doczekać kolejnych okazji do spotkania, wymiany doświadczeń i wspólnego budowania polskiego packagingu!