Jednym z celów klastra jest rozwój innowacyjnych produktów i usług w ramach interdyscyplinarnych projektów, a także tworzenie środowiska sprzyjającego nowym możliwościom biznesowym.

KONTAKT

ul. Źródlana 26, 26-065 Podzamcze

Info@cpgpackaging.pl

+48 22 752 34 23 wew. 666

AKTUALNOŚCI

Wakacyjne Walne Zgromadzenie Klastra CPG za nami!

Sierpień to czas urlopów, nam jednak udało się spotkać w prawie kompletnym składzie.
Nieobecni pozdrawiali nas z wakacji, żałując oczywiście, że ich z nami nie ma!
Nasze sierpniowe walne, poza rozmowami networkingowymi oraz miłą atmosferą przy kawie, miało wiele punktów, których omówienie było kluczowe przed jesiennymi aktywnościami Klastra.

Pracując nad naszym rozwojem i realizacją celów postawionych na ten rok, przedłożyliśmy pod dyskusję nasze członkostwa w innych klastrach i związkach. Wzajemne uzupełnienie wiedzy, doświadczenia oraz fakt, że branża opakowaniowa dotyka w większy lub mniejszy sposób każdej innej z branż, sprawia, że jesteśmy otwarci na nowe zasięgi i współpracę.

Jako młoda organizacja jesteśmy też otwarci do czerpania wiedzy z doświadczenia organizacji, które dłużej od nas są z sukcesami na rynku.
Nasza wiara, że razem możemy więcej nie ogranicza nas do poszerzania grona o nowe firmy, ale też o instytucje, z którymi na pewno pójdziemy odważnie do przodu.

Kolejnym punktem, który był entuzjastycznie dyskutowany, to wyniki pracy grupy roboczej nad organizowaną przez nas konferencją. 6 października, na podwarszawskich terenach targowych PTAK WARSAW EXPO będziemy gospodarzem konferencji towarzyszącej targom BIO-EXPO.

Opracowana agenda, której corem będzie nadchodzące rozporządzenie PPWR, jest przykładem naszej reakcji na bieżące wydarzenia w branży opakowaniowej.
Bazując na wiedzy firm członkowskich chcemy się nią podzielić i dać szansę na poznanie nadchodzących zmian przedsiębiorcom, którzy dopiero zaczynają poznawać temat i chcą się odpowiednio przygotować do czekających nas zmian.
Naszą konferencję kierujemy do producentów kosmetyków oraz żywności, ale także do detalistów, którzy często stawiają przed dostawcami duże wymagania dotyczące ekologii, bez dokładnego poznania realiów świata opakowań. Biorąc odpowiedzialnie do siebie nasz cel, że chcemy być głosem branży, to właśnie 6 października wybrzmi on do szerokiego grona.
Chcemy powiedzieć głośno, co musimy, co umiemy, a co jeszcze przed nami w drodze do realizacji założeń Zielonego Ładu, zeroemisyjności, GOZ, a teraz PPWR…

Nasze sierpniowe spotkanie było również okazją do omówienia kolejnych etapów współpracy z Targami Kielce, podczas organizacji targów branżowych InPack, których jesteśmy partnerem.

O szczegółach obu imprez targowych, ofercie dedykowanej naszym członkom, będziemy informować w kolejnych wpisach na naszej stronie i profilu na LinkedIn.